Wycieczki jednodniowe z Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot) i całej Polski
WIELOLETNIE DOśWIADCZENIE
WSPANIAŁA KADRA INSTRUKTORSKA
GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA
NIESAMOWITA PRZYGODA
RÓŻNORODNE ZAJĘCIA
ROZWÓJ SAMODZIELNOŚCI

Aktywne jednodniowe wycieczki szkolne dla dzieci i młodzieży

Jest to jedna z naszych ulubionych form spędzania czasu z uczestnikami organizowanych przez nas aktywności. Cała klasa lub szkoła ma okazję być jeden dzień poza szkolnymi murami w otoczeniu terenów zielonych. Cel jest jeden – aktywna i niezapomniana wycieczka jednodniowa. Oznacza ona wspólnie spędzony czas, który ma zintegrować dzieci, młodzież oraz nauczycieli.

Wycieczki jednodniowe obejmują zwykle 2 bloki ok. 3-godzinnych zajęć, pomiędzy którymi przewidujemy odpoczynek w postaci obiadu lub ogniska. Często po takim dniu słyszymy od uczestników opinie, że pomimo zmęczenia fizycznego faktycznie wypoczęli – tak działa zmiana środowiska, świeże powietrze, aktywność fizyczna i wspólna zabawa!

Do organizacji wycieczki jednodniowej podchodzimy kompleksowo, od zorganizowania miejsca, transportu, posiłków po aktywności z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Dostosowujemy się do pomysłów i potrzeb, więc jako grupa możecie liczyć na nasze elastyczne podejście. Przyjeżdżają do nas osoby z całego Trójmiasta, także z Sopotu i Gdańska – bliskość tych miast wcale nie oznacza, że jednodniowa wycieczka musi być przewidywalna, bo uczestnicy dobrze znają te tereny.

Wycieczka jednodniowa. Jak wygląda przykładowy przebieg dnia?

8:00 wyjazd grupy spod szkoły.
9:00 przyjazd grupy na miejsce wycieczki w godzinach porannych 
9:30-12:30 I blok aktywności (ok. 3h)
12:30-13:30 obiad lub ognisko
13:30-15:00 II blok aktywności (ok. 2h)
15:30 wyjazd grupy

Dlaczego my?

Dowiedz się dlaczego
warto zorganizować swój wyjazd
właśnie z nami!

Poniżej przedstawiamy propozycje zajęć, które organizujemy w ramach naszych jednodniowych wycieczek szkolnych.
Każdorazowo program wycieczki oraz formy aktywności ustalamy indywidualnie z rodzicami, nauczycielami i młodzieżą. Wszystkie z poniższych propozycji programowych są dostosowywane do wieku oraz możliwości uczestników.

Zajęcia integracyjne

Wycieczka jednodniowa z zajęciami integracyjnymi

Zajęcia integracyjne to idealne rozwiązanie dla grup, które dopiero się poznają. Przygotowane gry i zadania pozwolą uczestnikom na wzajemne poznanie się, a do tego umożliwią przełamanie lodów. Zabawne gry czy nietypowe konkurencje gwarantują dobrą zabawę i aktywne spędzenie wolnego czasu. Tu kluczem do sukcesu jest współpraca. Uczestnicy zmierzą się z zadaniami logicznymi, zręcznościowymi oraz sportowymi – takimi jak wyścig skrzynek, hydraulik, szpon, wyścig nart czy wiele innych.

Zajęcia integracyjne Active

Wycieczka jednodniowa z zajęciami Active

Ta propozycja programowa łączy w sobie zalety zajęć integracyjnych i nietypowych zadań aktywnych. Odbywające się w lesie konkurencje wymagają od grupy współdziałania, kreatywności oraz wzajemnego zaufania, dlatego są idealnym rozwiązaniem zarówno dla grup dopiero poznających się, jak i dla tych, które chcą sprawdzić swoje siły we współdziałaniu. Przygotowane zajęcia obfitują w elementy alpinistyczne, co sprawia, że są one ekscytujące i na długo zapisują się w pamięci uczestników. Małpi gaj, przeprawy linowe czy wspinaczka to tylko niektóre z zadań, jakie proponujemy.

Szkoła przetrwania

Wycieczka jednodniowa ze szkołą przetrwania

Szkoła przetrwania to zajęcia stworzone z myślą o grupach otwartych na nowe doświadczenia. Łączą w sobie elementy survivalowe, aktywności linowe oraz strzeleckie. W trakcie zajęć młodzież przeprawi się przez bagna, pokona lęk, wspinając się na rurę strachu oraz spróbuje samodzielnie zbudować most linowy. Zadania te wymagać będą od grupy nie tylko współpracy, ale i nietypowego podejścia do postawionych przed nimi wyzwań.

Gra paintballowa

Wycieczka jednodniowa z grą paintballową

Pasjonaci gier paintballowych poszukują w nich nie tylko mocnych wrażeń, ale i wyzwań, jakie dają różnorodne scenariusze. Podczas tej zabawy uczestnicy eliminują się poprzez strzelanie z karabinków pneumatycznych na żelatynowe kulki z farbą. Zawodnicy ubrani w specjalne kombinezony i maski ochronne rywalizują ze sobą, prowadząc grę według jednego z wybranych scenariuszy.

Bumper Ball

Wycieczka jednodniowa z Bumper Ball

Bumper Ball to nie tylko szalona gra w piłkę nożną. Dzięki wykorzystaniu ogromnych dmuchanych kul zabawa staje się jeszcze ciekawsza. Gwarantowana spora dawka zderzeń, amortyzowanych upadków i śmiechu. Urządzenia dają możliwość zabawy według wielu innych, ciekawych scenariuszy.

Geocaching

Wycieczka jednodniowa z geocachingiem

Mapa, kompas, GPS i las przed sobą – oto kolejna propozycja programowa. Zadaniem uczestników jest odwiedzenie punktów patrolowych oznaczonych na mapie, odnalezienie zaginionych kodów oraz dotarcie do bazy w wyznaczonym czasie. Uwaga… na uczestników czekać będą również fałszywe punkty kontrolne. Czy będą potrafili je rozpoznać?

Gry strategiczne dzienne i nocne

Wycieczka jednodniowa z grami strategicznymi

Gry terenowe to chyba jedna z najciekawszych form aktywnego wypoczynku. Dają one bowiem możliwość wcielenia się w różnorodne postacie: obrońców miasta, atakujących czy choćby żołnierzy z elitarnego oddziału. Wszystko zależy od wybranego scenariusza gry i pomysłowości grających. Każda rozgrywka jest ciekawym przeżyciem, pozwala sprawdzić się w działaniu, stawia przed uczestnikami gry nowe wyzwania, integruje zespół i pobudza jego kreatywność w obmyślaniu nietypowych strategii, ale przede wszystkim pozwala na dobrą zabawę.

Turniej Archery Tag

Wycieczka jednodniowa z turniejem Archery Tag

Gra Archery Tag to idealna zabawa dla osób potrzebujących trochę więcej wrażeń niż daje statyczna strzelnica. To gra, w której młodzież podzielona jest na dwie drużyny i na specjalnie przygotowanym polu gry strzela do siebie z luków, eliminując się nawzajem. Odpowiednio zakończone strzały, jak również maski na twarzach oraz dmuchane przeszkody sprawiają, że gra jest całkowicie bezpieczna dla uczestników. Dynamika, adrenalina, która towarzyszy graczom – dzięki nim zabawa na długo pozostaje niezapomnianą przygodą.

To jedynie garstka wspomnień z zajęć dla szkół

Dokumenty do pobrania

W tym miejscu znajdziesz podstawowe informacje na temat wycieczki, a także dokumenty, które należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć nam przed wycieczką:

Masz pytania?

Jeśli masz pytania dotyczące koloniii letnich skontaktuj się z nami:

    Twoje dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość.
    Więcej informacji w Polityce Prywatności.