fbpx
WIELOLETNIE DOśWIADCZENIE
WSPANIAŁA KADRA INSTRUKTORSKA
GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA
NIESAMOWITA PRZYGODA
RÓŻNORODNE ZAJĘCIA
ROZWÓJ SAMODZIELNOŚCI

Aktywne wycieczki szkolne dla dzieci i młodzieży

Jest to jedna z naszych ulubionych form spędzania czasu z uczestnikami organizowanych przez nas aktywności. Cała klasa lub szkoła spędza jeden dzień poza szkolnymi murami w otoczeniu terenów zielonych. Celem jest aktywny i niezapomniany wspólnie spędzony czas, który ma zintegrować dzieci, młodzież oraz nauczycieli.

Są to zwykle 2 bloki ok. 3-godzinnych zajęć pomiędzy którymi przewidujemy odpoczynek w postaci obiadu lub ogniska. Często po takim dniu słyszymy od uczestników opinie, że pomimo zmęczenia fizycznego faktycznie wypoczęli – tak działa zmiana środowiska, świeże powietrze, aktywność fizyczna i wspólna zabawa!

Do organizacji wycieczki podchodzimy kompleksowo, od zorganizowania miejsca wycieczki, transportu, posiłków po aktywności z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Dostosowujemy się do Waszych pomysłów i potrzeb, więc możecie liczyć na nasze elastyczne podejście.

Jak wygląda przykładowy przebieg dnia?

8:00 Wyjazd grupy spod szkoły.
9:00 Przyjazd grupy na miejsce wycieczki w godzinach porannych 
9:30 – 12:30 I blok aktywności (ok. 3h)
12:30 – 13:30 Obiad lub ognisko
13:30 – 15:00 II blok aktywności (ok. 2h)
15:30 Wyjazd grupy

Dlaczego my?

Dowiedz się dlaczego
warto zorganizować swój wyjazd
właśnie z nami!

Poniżej przedstawiamy propozycje zajęć, które organizujemy w ramach naszych jednodniowych wycieczek szkolnych.
Każdorazowo program wycieczki oraz formy aktywności ustalamy indywidualnie z rodzicami, nauczycielami i młodzieżą. Każda z poniższych propozycji programowych jest dostosowywana do wieku i możliwości uczestników.

Zajęcia integracyjne

Zajęcia integracyjne to idealne rozwiązanie dla grup, które dopiero się poznają. Przygotowanie gry i zadania pozwolą uczestnikom na wzajemne poznanie się i umożliwią przełamanie lodów. Zabawne zadania, nietypowe konkurencje pozwolą na dobrą zabawę i aktywne spędzenie wolnego czasu. Tu kluczem do sukcesu jest współpraca. Uczestnicy zabawy zmierzą się z zadaniami logicznymi, zręcznościowymi oraz sportowymi takimi jak wyścig skrzynek, hydraulik, szpon, wyścig nart i wiele innych.

Zajęcia integracyjne Active

Ta propozycja programowa łączy w sobie zalety zajęć integracyjnych i nietypowych zadań aktywnych. Odbywające się w lesie konkurencje wymagają od grupy współdziałania, kreatywności i wzajemnego zaufania, dlatego są idealnym rozwiązaniem zarówno dla grup dopiero poznających się jak i dla tych, które chcą sprawdzić się we współdziałaniu. Przygotowane zajęcia obfitują w elementy alpinistyczne, co sprawia, że są one ekscytujące i na długo zapisują się w pamięci uczestników. Małpi gaj, przeprawy linowe, wspinaczka to tylko niektóre z zadań jakie proponujemy.

Szkoła przetrwania

Szkoła przetrwania to zajęcia stworzone z myślą o grupach otwartych na nowe doświadczenia. Łączą w sobie elementy survivalowe, zajęcia linowe oraz strzeleckie. W trakcie zajęć młodzież przeprawi się przez bagna, pokona lęk wspinając się na rurę strachu oraz spróbuje samodzielnie zbudować most linowy. Zajęcia te wymagać będą od grupy nie tylko współpracy ale i nietypowego podejścia do postawionych przed nimi zadań.

Gra paintballowa

Pasjonaci gier paintballowych poszukują w nich nie tylko mocnych wrażeń, ale i wyzwań, jakie dają różnorodne scenariusze. Podczas tej zabawy uczestnicy eliminują się
poprzez strzelanie z karabinków pneumatycznych na żelatynowe kulki z farbą. Zawodnicy ubrani w specjalne kombinezony i maski ochronne rywalizują ze sobą prowadząc grę według jednego z wybranych scenariuszy.

Bumper Ball

Bumper ball to nie tylko szalona gra w piłkę nożną. Dzięki wykorzystaniu ogromnych dmuchanych kul zabawa staje się jeszcze ciekawsza. Gwarantowana spora dawka zderzeń, amortyzowanych upadków i śmiechu. Urządzenia dają możliwość zabawy według wielu innych, ciekawych scenariuszy.

Geocaching

Mapa, kompas, GPS i las przed sobą – oto kolejna propozycja programowa. Zadaniem uczestników jest odwiedzenie punktów patrolowych oznaczonych na mapie, odnalezienie zaginionych kodów i dotarcie do bazy w wyznaczonym czasie. Uwaga… na uczestników czekać będą również fałszywe punkty kontrolne. Czy będą potrafili je rozpoznać?

Gry strategiczne dzienne i nocne

Gry terenowe to chyba jedna z najciekawszych form aktywnego wypoczynku daje ona, bowiem możliwość wcielenia się w różnorodne postacie: obrońców miasta, atakujących czy choćby żołnierzy z elitarnego oddziału. Wszystko zależy od wybranego scenariusza gry i pomysłowości grających. Każda jednak gra jest dla jej uczestników ciekawym przeżyciem, pozwala sprawdzić się w działaniu, stawia przed uczestnikami gry nowe wyzwania, integruje zespół i pobudza jego kreatywność w obmyślaniu nietypowych strategii, ale przede wszystkim pozwala na dobrą zabawę. Do wyboru scenariusze:

Turniej Archery Tag

Gra ARCHERY TAG to idealna zabawa dla osób które potrzeba trochę więcej wrażeń niż tylko statyczna strzelnica. To gra w której młodzież podzielona jest na dwie drużyny i na specjalnie przygotowanym polu gry strzelają do siebie z luków eliminując się nawzajem. Specjalnie zakończone strzały oraz maski na twarzach i dmuchane przeszkody sprawiają, że gra jest całkowicie bezpieczna dla uczestników. Dynamika gry oraz adrenalina, która towarzyszy graczom sprawia że zabawa na długo pozostaje niezapomniana przygodą.

To jedynie garstka wspomnień z zajęć dla szkół

Dokumenty do pobrania

W tym miejscu znajdziesz podstawowe informacje na temat wycieczki, a także dokumenty, które należy wydrukować, wypełnić i dostarczyć nam przed wycieczką:

Masz pytania?

Jeśli masz pytania dotyczące koloniii letnich skontaktuj się z nami:

    Twoje dane będziemy przetwarzać wyłącznie w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość.
    Więcej informacji w Polityce Prywatności.